FAQ

Nosnost střechy běžného osobního vozu bývá mezi 50 - 60 kg. Jak je možné na ní spát?

Nosnost střechy bývá udávána pro dynamické zatížení – tedy jízdu. Statické zatížení střechy u zaparkovaného vozidla může být pochopitelně větší a umožňuje využití autostanu. Oba druhy námi nabízených stanů nepřesahují ve složeném stavu 60 kg. Je však pochopitelné, že je třeba brát ohled na konkrétní typ vozu.

Jaká je výhoda oproti běžnému stanu?

Výhod je hned několik. Především rozložení, nebo následné složení nezabere více jak 5 minut. Především při delším cestování, kdy spíte každou noc na jiném místě je to velmi pohodlné. Autostan je navíc vybaven 8 cm tlustou matrací a ve složeném stavu během jízdy může sloužit jako střešní box, ve kterém odvezete lůžkoviny, oblečení a další věci, které by Vám jinak zabíraly místo ve voze. V Evropě narážím na rozložené autostany nejen v kempech, ale též na dálničních odpočívadlech, nebo v místech, kde je užití běžného stanu přinejmenším komplikované.

Kdo si autostany půjčuje?

V ČR jsou autostany známé především u řidičů vozidel 4x4. Současně přibývá těch, kteří jej montují na běžné osobní vozy a cestují s nimi i na kratší vzdálenosti.

Jak si mohu autostan rezervovat?

Pošlete nám mail (info@autostany.cz), zavolejte (777 299 299), nebo vyplňte kontaktní formulář na našem webu. Především pokud uvažujete o zapůjčení stanu na letní měsíce, vyplatí se mít rezervaci.

Kde mohu autostan vidět?

Domluvte si s námi schůzku a rádi Vám autostan předvedeme v naší kanceláři, nebo na některém z našich vozidel. Naši adresu najdete ZDE

Co všechno potřebuji pro montáž střešního stanu?

Pro montáž stanu je třeba, aby jste měl Váš vůz vybaven střešním nosičem – příčníky. Pokud si nejste jisti, napište nám, nebo zavolejte a my Vám poradíme.

Je možná použít autostan na autě běžném osobním autě?

Samozřejmě. Hmotnost složeného stanu se pohybuje v rozmezí 50 – 60 kg. Což odpovídá povolenému zatížení většiny běžných osobních automobilů. Jako extrém beru užití autostanu na Trabantu, jehož karoserie byla z větší části z duroplastu – viz. www.trabant.cz/clanky/technika/dsv-7-81-spani-na-strese-automobilu

Je autostan vhodný do zimního počasí?

Střešní stan Vám v zimě rádi půjčíme. Rozhodně Vám však nezajistíme, že Vám bude teplo. Díky izolované podlážce a poměrně silné matraci lze předpokládat lepší tepelnou pohodu, než v běžném stanu. Po dohodě můžeme stan vybavit termonávlekem – viz. obrázek.

Střešní stan v zimě - Maggiolina

 

Kolik se do autostanu vejde lidí?

Autostany půjčujeme ve velikostech S a M. Menší (S) je koncipován pro dva lidi a větší (M) je určen pro dva dospělé a dítě.

 

Je nějaký vůz, na který nejde autostan připevnit?

Limitujícími faktory mohou být následující věci:
1) Automobil s krátkou střechou na které nelze zajistit minimální vzdálenost střešních příčníku 70 cm. Do této kategorie spadají třeba pick-upy a extra malé vozy (Daewoo Matiz, Smart, Toyota Aygo).
2) Automobil s malou nosností střechy – autostan váží 50 – 60 Kg.
3) Praxe také ukázala, že problém nastává též v případě, kdy příčník nosiče je tak blízko střechy (nízko), že nelze pod něj strčit ruku a stan přišroubovat. Vzdálenost střechy a spodní hrany příčníku by měla být alespoň 10 cm.

 

 

 


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2024