Kam vyrazit s autostanem?

Otázky, odpovědi a volná diskuse

6.5.2011

Kam vyrazit s autostanem?

6.5.2011 09:42 vložil Ikebara

Zkušenosti z cest, rady a tipy...


Citovat


kde ?

8.1.2012 01:41 vložil filip

Kde je s tímto autostanem povoleno přespat třeba při rozdělení dlouhé cesty kupř. do Řecka či Španělska na parkovišti a není nutno zajíždět do kempu. Mnoho zemí to bere jako zakázané přespávání ve vozidle. Zejména v těch kde potřebují podojit motoristu a nebo tam mají malou bezpečnost pro cizince. Jak se na vozidlo dívají výběrčí mýta v Chorvatsku, když tam mají jednu z hranic pro stanovení výše mýta výšku 1,9 m.
Je pod stanem bezpečno v případě úderu blesku? A ta fotografie se zimním tábořením .... má to třeba taky dvojité stěny?


Citovat


Žádné obavy ze zatížení střechy

8.1.2012 02:37 vložil Filip

Jak jsem si přečetl pár příspěvků, tak jsem se podivil kolik lidí má obavy ze zatížení střechy. Pokud máte autohavárii, tak při převrácení do pole střecha moderního automobilu toto zatížení obvykle vydrží tak aby se nezbortila dovnitř. Auto váží průměrně 1,3 tuny a dopad je navíc dynamický, nikoliv opatrné převrácení aby se nai vajíčka nerozbila. Že je potlučená je věc jiná. Ale v nosných bodech kam se kotví střešní nosiče je pevná, jsou to nosné uzly, nikoliv pružný prostředek střechy.
Kdysi kolega vezl na voze Š 1203 dřevotřísky, několik tabulí. Bylo to 400 kg ! Musel jet opatrně, i tak se auto trochu kymácelo. Byla to extrémní situace a nic se nestalo. Nejel rychle, takže to nemělo daleko k statickému zatížení.
Když se podíváte pod tapecírunk střechy vozidla, zjistíte, že v místech úchytů probíhají nosníky z ocelového plechu. Na autech se na nosníky tvořící kostru vozidla používá plech vyšší pevnosti než je plech co běžně koupíte v prodejních se železem aby nemusel být tlustší a auto nevyšlo příliš těžké.
Takže jediné co mi na tomto řešení vadí je byrokracie která se na to nedívá v některých zemích v příznivém světle. Ale jak jsem si všiml, tak na odstavných parkovištích u dálnic jsem tato vozidla se vztyčeným stanem viděl, takže zdá se, že nařízení se zas tak moc striktně neplní a nekontrolují.


Citovat


Vložit nový příspěvek


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021